Produkter
Funktion
Köksavgassystem Grease Duct Cleaning Machine används huvudsakligen för rengöring av köksfettkanaler. Det används ofta för rengöring av cirkulära kanaler, rektangulära kanaler, horisontella kanaler och vertikala kanaler. Vårt köksavgassystem för fettkanalrengöring är ditt bästa alternativ.
Huvuddrag:
1. Motor med hög effekt, rengör lätt fet smuts med varmt vatten eller kemisk vätska.2. Pneumatisk fotomkopplare, rädda dina händer och håll säkerheten, och mer lättanvänt system när du arbetar.
3. Bärbar design, ingen oro för transport.
4. Rengöringsaxel; (standard lång 15 meter. Acceptera anpassad längd);
5. 0-1400varv/min, svänghastighet och riktning (medurs eller moturs) kan regleras.
6. Dubbel stålborste, ta bort tung oljeförorening effektivt.
7. 100-800mm stålborste (storlek är valfri) för rengöring av olika storlekar.
8. Mjuk nylonborste finns också om du önskar.
9. Borstrengöring med kemiskt rengöringsmedel kan rengöra smutsen snabbt och noggrant. Avkalkningshastigheten kan uppnå mer än 90 procent.
10. Rotationshastigheten är reglerbar, gör oljerengöring mer bekväm.
11. Systemet tål hög temperatur eller hög PH vätska att spraya.
Specifikation
Tekniskt datablad | |
| Modell nr. | KT-8001 |
| namn | Köksavgassystem Fettkanalrengöringsmaskin |
| Spänning | 220-240V/110V |
| Kraft | 1500W |
| Nuvarande | 5A |
| Penselhastighet | 0-1400rpm, steglöst justerbar |
| Slang | 22mm*15m (kan anpassas) |
| Tillämpligt kanalområde | 100-800mm |
| Vikt | 93 kg |
| Storlek | 1000 * 580 * 1000mm |
| Paket | Exportera standardpaket |
| Standard packlista | Huvudenhet: 1 st Slang: 1 st Borste: 300/400/500/600 mm, 1 st för varje storlek Sugpump: 1 st Vattenrör: 20m*1st |
Produktfoto

KT8001 Köksavgassystem Grease Duct Cleaning Machine är den världsledande maskinen för rengöring av köksfettkanaler och Anhui Kuaitong levererar utrustning för rengöring av luftkanaler över hela världen.
Det mest effektiva sättet att rengöra luftkanaler och ventilationssystem är att använda källborttagningsmetoder för rengöring. Detta kräver professionell kanalrengöringsutrustning som KT836 borstrengöringsmaskinen och KT976 kanalrengöringsrobotar som multifunktionsroboten. Smutsen och skräpet kan sedan färdas ner genom kanalerna till ventilatorn, som tar bort den från systemet.
Sälj köksavgassystem Grease Duct Cleaning Machine.This kit design för att lösa problemet med oljiga rök utsugskanaler. Rengöring av köksavgaser (ofta kallad huvrengöring) är processen för att ta bort fett som har samlats inuti kanaler, kåpor, fläktar och ventiler i avgassystem i storkök.
- För parameter, se nedan introduktion.
- Ursprungsort: Kina
- Sälj till hela världen, Skicka med flygplan eller med båt;
Populära Taggar: köksavgassystem fettkanalrengöringsmaskin, Kina, fabrik, pris, billigt, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan

