Produkter
Rengöringsrobot för kanalsystem HVAC
1. gäller för ac-kanaler 250-800mm
2. robotens körhastighet 0.3m/s
3. rengöring med 2800W stor effekt
4. borsthastighet 500rpm
5.Sugförmåga 1180CFM (2000m³/h)
6. axel 15m
7. HD-kamera och videolagring
8. Pris: $4500-$3800
Funktion
KT-976 Rengöringsrobot HVAC för kanalarbete
Fördelar:
1. Vanligtvis anpassas ventilationskanaler, med olika bredder och höjder. Våra robotar kan rengöra kanaler med en bredd på mer än 350mm och en höjd av 250-800mm, vilket uppfyller de flesta kanalkonstruktioner på marknaden. Samtidigt tillhandahåller vi anpassad service om din rörstorlek ligger utanför detta intervall.
2. Robotens huvud och botten är utrustade med rengöringsborstar. Robotarmen kan höjas och sänkas godtyckligt. Robotens gångriktning kan justeras när som helst. Det kan enkelt passera genom armbågen och rengöra insidan av röret 360 grader.
3. Sugporten och borsten fungerar samtidigt, suger under sotning, sugkraften når 1180cfm och rengöringseffekten är i ledande position i samma produkter.
4. Det starka ljushuvudet och HD-kameran gör rengöringseffekten tydligt synlig, och kamerainnehållet kan laddas ner och lagras när som helst, så att arbetet och acceptansen enkelt kan slutföras.

Varför rengöra luftkonditioneringskanaler?
Forskning visar att dammet i de vanliga familjerna kan producera nästan fyrtio pund om året, köpcentra, fabriker, sjukhus och andra platser att samla damm kommer bara mer, ventilationsrör kan vara döda buggar damm, pollen eller annan materialförorening, det finns vatten, möjligheten till mikroorganismer, såsom mögeltillväxt kommer att öka, tillväxten av sporer kan släppas ut i livets rum. I kölvattnet av COVID-19-utbrottet har oron för renheten i ventilationskanaler ökat, eftersom smittsamma bakterier cirkulerar i alla utrymmen med ventilationssystem som använder vindcirkulation. Orena luftkanaler innebär att de flesta föroreningar fortsätter att cirkulera i luften, vilket utgör ett stort hot mot människors hälsa.
Packlista:
| Huvudenhet | 1st |
| Robot | 1st |
| Slang | 15m * 1st |
| Borste | 300/400/500/600mm, 1st för varje storlek eller anpassad storlek |
FAQ:
Q1. Kan vi göra en provbeställning? MOQ: S?
A: Ja, 1 st.
Q2. Hur är det med leveranstiden?
S: Det tar 3-5 arbetsdagar efter att provet har placerats och 10-30 dagar för massproduktion.
F3: Vad är garantiperioden för produkten?
S: Ja, vi ger 1 års garanti för våra produkter.
F4: Tillhandahåller du teknisk support?
S: Ja, vårt företag har en teknisk avdelning och en teknisk avdelning. Vi kan ge dig råd i frågor som behöver uppmärksammas vid maskinanvändning och praktisk drift
| Produktnamn | Rengöringsrobot för AC-kanal |
| Modellnr | KT-976 |
| Kraft | 2800w |
| Spänning | 220-240v/110v/120v alternativ |
| Frekvens | 50HZ/60HZ |
| Penselhastighet | Steglös justerbar 500rpm |
| Slang | 15m |
| Tillämpligt kanalområde | 250-800mm |
| Sugförmåga | 1180CFM (2000m³/h) |
| Kamera | HÅRDDISK |
| Robotens körhastighet | 0.3m/s |
Populära Taggar: kanalarbete rengöring robot hvac, Kina, fabrik, pris, billigt, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan



