Produkter
Luftkanal Ren Utrustning
1. Används för luftkonditionering kanalrengörare
2. rengöring med 2800W stor effekt
3. hastighet 0-1400rpm justerbar
4. gäller för 100-800mm kanaler
5. Sugkanalområde 100-500mm
6. Sugförmåga 1180CFM (2000m³/h)
7. axel 15m eller anpassad
8. Pris: $2800-$3200
Funktion
KT-836-A Luftkanal Ren Utrustning
Fördelar:
1. 15 meter lång axel med skyddande hylsa, god värmebeständighet, kan fungera länge.
2. kraftfull motor 1500w för att säkerställa hög hastighet, 0-1400rpm steglös justerbar, horisontell kanal och vertikal kanal kan rengöras.
3. Borsta framåt och bakåt, kan justeras när som helst, denna funktion förutom att göra kanalarbete renhet har inte död Vinkel bortom, om fastna oavsiktligt när böjning böjer, kan också göra axel återställer aktivitet genom denna funktion.
4. Vi tillhandahåller en fjärrkontrollenhet, en arbetare kan använda axeln samtidigt kan vara mycket bekväm att justera axeln, för att spara dina arbetskostnader. Om det inte finns någon fjärrkontroll måste en arbetare lämnas för att använda maskinpanelen.
5. Sugkraften hos luftkanalsrengöraren på marknaden är i allmänhet ca 400cfm, och vår maskin kan nå 1180cfm. Den starka sugkraften kan inte bara säkerställa den noggranna dammsugningen, utan också det större dammsugningsområdet.

Varför ska vi rengöra luftkonditioneringskanalerna?
Även om det mesta av ventilationskanalen i ditt hem är dold, kan du kontrollera tillförsel- och returventilerna, är de smutsiga? Ta bort ventilationslocket och inspektera kanalsystemet. Är metallen täckt med damm?
Ditt HVAC-system samlar in föroreningar som bakterier. Och dessa partiklar kan spridas i hela ditt hem så mycket som fem till sju gånger om dagen. Detta kan påverka hälsotillstånd, orsakar allergier eller astma.
Luftkonditioneringskanalrengörare gör inte bara att ditt HVAC-system körs mer effektivt. Det kan också minska förlusten av maskinens drift och säkerställa en längre livslängd.
Packlista:
| Huvudenhet | 1st |
| Slang | 15m * 1st |
| Borste | 300/400/500/600mm, 1st för varje storlek |
FAQ:
F1: Är du en maskintillverkare eller ett handelsföretag?
A1: Vi är en pålitlig maskintillverkare och kan ge dig den bästa servicen. Våra maskiner kan anpassas efter kundernas krav. Välkommen att besöka vår fabrik!
F2: Har du en manual eller driftvideo för oss för att veta mer om maskinen?
A2: Ja, vi har videohandledning för användning av maskinen, och våra tekniker kommer också att svara på dina frågor online när som helst
F3: Ger du garanti?
A3: Vi ger 1 års garanti, teknisk support utan tidsgräns.
F4: Kan du sätta vårt varumärke på maskin?
A4: Ja, OEM acceptabelt.
| Produktnamn | Luftkonditionering kanal renare |
| Modellnr | KT-836-A |
| Kraft | 2800w |
| Spänning | 220-240v/110v/120v alternativ |
| Frekvens | 50HZ/60HZ |
| Penselhastighet | 0-1400rps steglös justerbar |
| Slang | 15m eller anpassad längd |
| Tillämpligt kanalområde | 100-800mm |
| Sugkanalområde | 100-500mm |
| Sugförmåga | 1180CFM (2000m³/h) |
| Kamera | HÅRDDISK |
| Huvudenhetsvikt | 45kg |
Populära Taggar: luftkanal ren utrustning, Kina, fabrik, pris, billig, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan



