Produkter
Rörrengörare med hög konfiguration
1. Offert: USD 1100-1200 per nut.
2.Vridning framåt och bakåt.
3.0-1400rpm justerbar borsthastighet.
4. Vatten kommer in på axeln.
5. Pedal pneumatisk swith.
6.Tillämpligt rörområde φ6.35-25.4mm.
7. Applicera på rör av kondensorer, förångare, kylare, värmeväxlare och så vidare.
Funktion
Produktfördelar
1. KT-202 High Configuration Tube Cleaner är lämplig för olika kopparrör.
2. Cartdesign är lätt att flytta och använda.
3. Rotation framåt och bakåt för att förhindra att borsten fastnar i rören.
4. Spraya vatten medan du borstar, få bättre rengöringseffekt.
5. Vatten kommer in på axeln för att skydda huvudenheten från korrosion.
6. Borsthastigheten är 0-1400rpm steglös justering. Tillämplig för ett bredare spektrum av arbetsförhållanden.
7. Pedal pneumatisk växel för att undvika elektriska stötar under rengöring.
8. Stabil prestanda och ett års garanti gör den hög kostnadseffektiv.
Standard packlista
| Huvudenhet | 1 st |
| Felxbart skaft | 7,6m*2st (6/8/10/12mm för tillval) |
| Borsta | 10 st (olika storlekar för alternativ) |
| Vattenrör | 20m*1st |
| Fot swith | 1 st |
| Strömsladd | 1 st |
| Koppling | 2 st |
Rengörande effekt

Ansökan

Vikten av rent HVAC-kondensorrör
Under drift av central växelström kommer insidan av vattencirkulationssystemet ofta att förekomma en del kalkavlagringar, rost, alger etc. Skräpet, om det inte blir klart i tid, skulle kondensorröret leda till blockering, deformation eller korrosion efter ackumulering. Så att luftkonditionering kyleffekt skulle också påverkas, och förkorta livslängden, öka strömförbrukningen även fenomenet högtryckshopp. Enligt utredningen kan 1mm skala minska kyleffekten av luftkonditionering med 20 procent till 40 procent, elförbrukningen ökar med 20 procent till 30 procent. Med tiden blir det en hög kostnad. Därför måste den centrala luftkonditioneringens kondensorrör rengöras i tid.
FAQ
1. Är du en tillverkare eller ett handelsföretag?
A: Vi är tillverkare. Alla våra produkter designas och tillverkas i vår egen verkstad.
2. Erbjuder du garanti och teknisk support?
S: Vi erbjuder 1 års garanti för alla produkter. Den tekniska supporten tillhandahålls när som helst.
3. Kan vi anpassa produkten?
A: Självklart. OEM- och ODM-beställningar är välkomna.
4. Vilken är din konkurrensfördel?
Egen design, hög kvalitet, hög precision, hög kostnadseffektiv.
| Modellnummer & namn | KT-202 Rörrenare med hög konfiguration |
Spänning | 220V-240V/110V; 50Hz/60Hz |
| Kraft | 550W |
| Vikt | 27,5 kg |
| Dimensionera | 400*225*405 mm |
| Tillämpligt rörområde | φ6.35-25,4 mm |
Populära Taggar: högkonfigurationsrörrengörare, Kina, fabrik, pris, billigt, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan



