Produkter
Utrustning för rengöring av kylrör
Används för rengöring av kondensorkylrör
0-1400rpm hastighet justerbar
6,35 mm-25,4 mm rör tillämpligt
550W rengöringseffekt
7,6m skaft
20m vatteninlopp
universalhjul och fotkontaktdesign
Pris: $950-$1200
Funktion
KT-202 Rengöringsutrustning för kylrör
1. Längden på nästan rören är 3-5m, skaftet på kylrörsrengöringsutrustningen är 7,6m, lätt att använda.
2. Borsthastigheten för utrustning för rengöring av kylrör är 0-1400 rpm justerbar.
3. Nylonklädd axel med kraftfull vattenspolning, inga skador på rören.
4. 6,35 mm-25,4 mm borstar tillhandahålls för rör med olika diametrar.
5. Fotkontakt, så att personalen i användningen av vattenspolningsaxeln samtidigt, säkert kan manövrera omkopplaren.
Packing lista
| huvudenhet | 1 st |
| flexibelt nylonklädd skaft | 7,6m*2st (diameter 10mm/12mm) |
| Nylonborste | 10 st |
| vattenrör | 20m*1st |
| pedal | 1 st |
Varför ska vi rengöra rör?
Kylaren är en kritisk del av vattensystemets kretslopp. Renligheten hos kylaren har en enorm inverkan på maskinens uteffekt. Rörledningar är känsliga för slam, mineralavlagringar, olika typer av skräp etc. under drift. Dessa rörs nedsmutsningsmekanismer hindrar flödet av kylvatten, minskar värmeöverföringen och skadar rörytor. Det slutliga resultatet av rörledningsföroreningar är att minska värmeväxlingseffektiviteten, vilket resulterar i låg arbetseffektivitet. Lång-drift av maskinen i den här miljön kommer att öka förlusten av maskinen och förkorta livslängden.
Ansökan:

Vår fabrik:
Anhui Kuaitong Technology Co., Ltd. är en tillverkare av rörrengöringsutrustning i Kina, som huvudsakligen utvecklar och producerar central luftkonditioneringskondensatorrenare/luftkanalrenare/kondensorrörrenare/luftförvärmare rörrenare/värmeväxlarerörrenare/Pannarörrenare/ kökspiprensare / sterilisator / piprengöringsrobot, etc. Vi har mer än 100 anställda, mer än 50 senior FoU-personal och professionella tekniker. Våra kunder inkluderar men är inte begränsade till byggnads- och utrustningsunderhållsföretag / värmesystem / ventilationssystem / central luftkonditionering / kemi / petrokemi / kraftverk / tillverkningsföretag / livsmedelsindustri / transport- och distributionssystem / pappersindustri / varvsindustri / sjöfart industri osv.
| Produktnamn | Utrustning för rengöring av kylrör |
| Modell nr. | KT-202 |
| Kraft | 550w |
| Spänning | 220-240v/110v/120v alternativ |
| Frekvens | 50HZ/60HZ |
| Borsthastighet | 0-1400rps steglöst justerbar |
| Axel | 7,6m*2st |
| Tillämpligt kanalområde | 6,35 mm-25,4 mm |
| Vikt | 27,5 kg |
Populära Taggar: utrustning för rengöring av kylrör, Kina, fabrik, pris, billigt, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan



