Produkter
Kanalrenare Luftkanalrengöringsmaskin
Utrustning och verktyg för rengöring av luftkanaler
Kamera för tillval
Pris: $2600-$2700
Funktion
Kanalrenarens luftkanalrengöringsmaskin är en rengöringsanordning utformad för rengöring av HVAC-systemet (Heating, Ventilation, and Air Conditioning) i hem, kontor och kommersiella byggnader. Maskinen använder kraftfull sugning och mekanisk omrörning för att ta bort ansamlat damm, skräp och föroreningar från kanalsystemet.
Luftkanalsrengöringsmaskiner kommer med olika tillbehör och verktyg för att effektivt rengöra alla delar av HVAC-systemet, inklusive kanaler, ventiler och register.
Ansökan:
1. Lätt att flytta och använda, bärbar.
2. Luftkanalrengöringsmaskinen är ett utmärkt verktyg för rengöring av luftkanaler och VVS.
3. Dammsugaren med sugförmåga.
4. Den flexibla axelmaskinen för kanalrengöringsmaskin (borsthastigheten är 0-1400rpm)
5. Den flexibla skaftlängden: 15 meter (kan anpassas)
6. Borststorlekarna: 300/400/500/600 mm för standard (borststorleken kan anpassas)
Specifikation
| Tekniskt datablad | |
| modell nr. | KT-836 |
| namn | Kanalrenare Luftkanalrengöringsmaskin |
| Spänning | 220-240V/110V |
| Kraft | 2800W |
| Penselhastighet | 0-1400rpm, steglöst justerbar |
| Sugförmåga | 2000m³/h |
| Kamera | HD-kamera, 10" HD LCD-skärm |
| Slang | 50mm*15m (kan anpassas) |
| Ljus | LED strålkastare |
| Tillämplig kanal | Vertikal, horisontell, rund, rektangulär |
| Tillämpligt kanalområde | 100-800mm |
| Sugkanalområde | 100-500mm |
| Vikt | 45 kg |
| Huvudenhetsstorlek | 460*402*762 mm |
| Paket | Exportera träfodral |
| Standard packlista | Huvudenhet: 1 st Slang: 15m*1st Borste: 300/400/500/600 mm, 1 st för varje storlek |
Metoderna för rengöring av luftkanaler varierar, men föreningar som Anhui Kuaitong har etablerat några välbehövliga standarder. Generellt städar kanalrengöringsföretagens HVAC-system i fyra steg:
- Åtkomst till systemet
- Att lossa föroreningarna
- Samlar skräp
Sanering av kanalsystemet
Dammsugarens vikt: 45 kg;
Driftspänning: 220V/110V
Dammsugarens effekt: 2,4kw(15A)
Effekten hos den flexibla axelmaskinen: 400w(5A)
Hastigheten är justerbar, den är upp till 1400rpm
Dammsugarens luftvolym: 2000M3/H
Räckvidd: det flexibla skaftet 15 meter.
Typer av luftkanaler som ska rengöras: Dammsugning
Storlek på luftkanaler som ska rengöras: från 50 mm till 800 mm.
Produktfoto



FAQ
F 1: Kan jag köpa prover när jag beställer?
A: Ja. Kontakta oss gärna.
F 2: Vad är din ledtid?
A: Det beror på beställningskvantiteten och säsongen du gör beställningen. Vanligtvis kan vi skicka inom 3-7 dagar för små kvantiteter.
F 3: Vad är din betalningstid?
A: T/T, Western Union, L/C och Paypal. Detta är förhandlingsbart.
F 4: Vad är leveransmetoden?
S: Det kan skickas till sjöss, med flyg eller med express (EMS, UPS, DHL, TNT, FEDEX och ect).
Populära Taggar: kanalrenare luftkanalrengöringsmaskin, Kina, fabrik, pris, billig, lifa, rotobrush, Teinnova, goodway
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan



